Mesterséges intelligencia a művészetben három alkalmas előadás-sorozat Arató Andrással (Hide the Pain Harold)
Időpontok:
Október 17.
November 15.
December 8.
Ma Arató András az egyik legismertebb magyar világszerte, bár sokan talán nem is tudják az igazi nevét sem: a Hide the Pain Haroldként elhíresült András több mint egy évtizede néz ránk a közösségi médiában mémként. Azt viszont kevesen tudják róla, hogy eredeti foglalkozása villamosmérnök, és előadásokat tart országszerte. Idén három alkalommal az Eötvös10-ben a mesterséges intelligencia és a művészet kapcsolatáról.
A mesterséges intelligencia már régóta használ bennünket, akár akarjuk, akár nem. A Spiritusz művészcsoport nyilvános előadás-sorozata hozzásegít ahhoz, hogy ne csak passzív elszenvedői legyünk az új technikának, hanem élni is tudjunk az új lehetőségekkel.
Az előadás tematikája
a) Mi az a szöveges AI, és hogyan működik? Milyen típusai vannak a szöveges AI-nak, és milyen módszereket alkalmaznak? Milyen előnyei és kihívásai vannak a szöveges AI alkalmazásának a művészetekben? Hogyan használják a szöveges AI-t az irodalom területén? Milyen példák vannak szöveges AI által generált vagy segített versekre, novellákra, regényekre vagy drámákra? Hogyan befolyásolja a szöveges AI az irodalmi stílust, tartalmat, szerkesztést és kiadást?
b.) Hogyan használják a képi MI-t a festészet területén? Milyen példák vannak képi MI által generált vagy segített festményekre, portrékra, tájképekre vagy absztrakt alkotásokra? Hogyan befolyásolja a képi MI a festészeti stílust, technikát, inspirációt és értékelést?
c.) Hogyan használják a képi MI-t a fotózás területén? Milyen példák vannak képi MI által generált vagy segített fotókra, szelfikre, montázsokra vagy manipulációkra? Hogyan befolyásolja a képi MI a fotózási stílust, minőséget, szerkesztést és megosztást?
d.) Grafika: Hogyan használják a képi MI-t a grafika területén? Milyen példák vannak képi MI által generált vagy segített logókra, plakátokra, animációkra vagy infografikákra? Hogyan befolyásolja a képi MI a grafikai stílust, esztétikát, kommunikációt és hatékonyságot?