- Ez az esemény elmúlt.
Zsenimítosz kontra valóság – Beszélgetés az autizmusról a művészet, a család és az orvostudomány tükrében
04.02 17:00-18:00
Mi az autizmus? Hány embert érint ma Magyarországon? Milyen típusai vannak az autizmusnak? Mi az, hogy jól funkcionáló autista? Milyen segítséget kaphatnak a szülők és kitől, amikor felfedezik, hogy furcsán viselkedik a gyerekük? Lehet-e „gyógyítani” az autizmust? Van-e szakképzés és szakembergárda Magyarországon? A család az család egy ilyen típusú fogyatékkal élő gyermek esetében is? Hogyan látja egy anya az autista gyermeke jövőjét? Milyen az autista művész? Mi köze az autizmusnak a művészethez?
Miben különbözik Mark Zuckerberg a lakóotthonban élő, egyáltalán nem kommunikáló autista embertől? Mit képvisel a neurotipikusok számára az autizmus mint attitűd? Miért szerepelnek az autisták metafora-emberként, hősként a játékfilmekben?
Tarr Hajnalka képzőművész, az Autistic Art Alapítvány művészeti programjának alapítója beszélget Simó Judit autizmus diagnoszta gyerekpszichiáterrel, a Cseperedő Alapítvány és a Mars Alapítvány munkatársával és Daniss-Bodó Eszterrel, egy autizmusban és egy autizmusban és ADHD-ban érintett tinédzser édesanyjával, a neurofitness – autizmussal a végtelenbe és tovább című blog szerzőjével.
A 3. emeleti kamarateremben rendezett programra a belépés ingyenes!
Borítókép:
Lakatos Renáta: Golyók